Flagi Polski na maszt

Flaga Polski na maszt może być drukowana lub zszywana. Technologia druku jest taka sama jak w przypadku poprzednich flag – czyli druk sublimacyjny. Tego typu flaga jest przeważnie większy rozmiarów. Flaga Polski na maszt jest drukowana/ zszywana do układu pionowego lub poziomego.
W przypadku flag w układzie pionowym rozmiary są następujące:
  1 m x 3 m
  1,5 m x 3 m
  1m x 4m
  1,5 m x 4 m
Flagi Polski na maszt moa być wykończone na dwa różne sposoby. Wszystko zależy na jakim rodzaju masztu będą wisiały.
Maszt z bocznym ramieniem: Flaga posiada po lewej stronie karabinki, na specjalnych tasiemkach wzmacniających. Dzięki nim karabinki, nie urywają się i nie wypadają. Na górze flagi tunel zaszyty na płasko na 5 cm. Zamknięty z prawej strony. Zamiast karabinków, można zastosować metalowe oczka. Takie flagi mogą wisieć tylko w układzie pionowym
Maszt bez ramienia bocznego: flaga może wisieć w układzie pionowym jaki zarówno w układzie poziomym. Flagi wykańczane są za pomocą plastikowych karabinków lub metalowych oczek. W obu przypadkach elementy te są mocowane na mocnych taśmach, które zapobiegają wypadaniu oczek/ karabinków.
Wykończenie flag są w standardzie oraz nie wpływają na cenę flagi. Do wyboru jest kilka rodzajów wykończeń.
 
  Tunel – najczęściej stosowane rozwiązanie przy wykańczaniu flag. Tunel szyty jest na płasko na 5 cm, aby mieściło się boczne ramię masztu.
 Metalowe oczka – Aby zapobiec strzępieniu się tkaniny prze nabiciem oczek wszywana jest taśma wzmacniająca i dopiero na niej nabijane są oczka.
 Karabinki- plastikowe haczyki na stałe zamontowane przy flagach za pomocą taśm wzmacniających. Dzięki takiemu rozwiązaniu, karabinki nie wypadną i stabilnie będą trzymały flagę.